Moji pejzaži

Ovde kačite vaše pejzažne fotografije
Odgovori
Korisnikov avatar
turbogolub
Registrovani član
Pridružio se: Čet Feb 28, 2019 9:21 am
Kontakt:

Jesenje boje u Sićevačkoj klisuri, stari most na Nišavi
Slika
Korisnikov avatar
zook
Globalni moderator
Pridružio se: Čet Okt 26, 2017 8:49 pm

лепе јесење боје и леп широк кадар (какав волим :) )...
ако смем да приметим обала је чиста и без отпада "нормалног" у српским рекама... тачно или си клонирао?
Korisnikov avatar
turbogolub
Registrovani član
Kontakt:

Hvala Zoki, i ja sam se baš prijatno iznenadio da nema toliko (vidljivog) đubreta na obali, jesam klonirao na par mesta u žbunju sa desne strane od mosta, ali ništa više od toga. Ili ga je ličće sakrilo, ili se zaista pročistilo vremenom - mada teško, jer se sećam da ovde nema grane u vodi bez neke kese... :(
Korisnikov avatar
zook
Globalni moderator

... а да додаш неки смедеревац по сред реке да се види да је у Србији?
Korisnikov avatar
turbogolub
Registrovani član
Kontakt:

Šalu na stranu, pre nekoliko godina se baš u Sićevačkoj klisuri pojavila organizacija koja se dobrovoljno bavi čišćenjem reka i u uklanjanjem divljih deponija, možda je ovo i njihovo delo, bilo bi lepo...
Korisnikov avatar
Oldtimer
Globalni moderator
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 7:19 am
Kontakt:

Turbogolub, baš lepa fotografija, lepe boje, dobar kadar. Nad ovakvom fotografijom se zamislim, i smestim sebe na mesto autora, te se zapitam šta bih ja radio. Evo, da je vreme mirno i da se ni listić ne pomera, pa da imam dobar ND filter (kao što ga nemam!) napravio bih jednu fotografiju sa dugom ekspozicijom... da Nišava bude baš glatka... Naravno, to tako ja gledam, ali svako od nas ima svoj stil, svoje vidjenje, svoj ristup fotografiji... i ni jedan niej pogrešan, mislim! Da opetujem, lepa fotografija i treba da snimate više oko ovog mesta, izgleda fotogrenično sa rekom i jesewim bojama!

PS akonema smetrevac može i školjka od "stojadina", kao prednji paln!... ipar plastičnih korita, buradi...kanti odmotornog ulja posebno!
Korisnikov avatar
Milos011
Registrovani član
Pridružio se: Sub Dec 07, 2019 7:37 pm

@Turbogolub kakva razglednica! Nadam se da nije delo tog udruzenja posto bi znacilo da i dalje imaju posla...
Korisnikov avatar
turbogolub
Registrovani član
Kontakt:

Hvala puno Milose i Oldy. Slikano u povratku sa vikendice, neplanirano sam poneo aparat...
Pre par nedelja sam obišao Vlasinu i obližnji vrh Mali Vrtop 1678m (do Velikog nisam imao vremena da idem nit sam planirao). "Utrefio" sam jesenje boje, vedro nebo i vetrovit dan :D mada su se meni uslovi dopali, ipak je bio lep dan. Svakako možda ove fotografije nisu za onog ko bi to zamerio :)

Veliki Strešer (1876m) koji sam obišao prošle godine:
Slika

Evo nekih panoramica, breze su prelepe u ovo doba godine:
Slika
Slika
Slika

I jedna refleksija
Slika
Korisnikov avatar
turbogolub
Registrovani član
Kontakt:

I jedne kraće vožnje dronom posle dužeg vremena, i na brzinu sklopljena kompilacija:
phpBB [video]
Korisnikov avatar
nesas
Globalni moderator
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 12:30 am

Prva , četvrta i peta kadrovi, kompozicija odlični. Bilo bi mnogo bolje da ima nešto na nebu i da je svetlo bilo lepše. Vidi se po vodi da je vetar bio jak.
Korisnikov avatar
turbogolub
Registrovani član
Kontakt:

Hvala Nešo, za prvu sam samo provirio iz auta, pošto nije bilo mesta za parkiranje na putu ka jezeru, možda je moglo i bolje, nego rekoh na brzinu da uhvatim boje. A za ostale ko što rekoh, jesenje prepodnevno svetlo i vedro nebo, uslove nisam mogao da biram ;-) A inače da je oblačno bilo, žuta boja breza ne bi dolazila do izražaja...
Korisnikov avatar
Oldtimer
Globalni moderator
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 7:19 am
Kontakt:

ТУРБОГОЛУБ, само похвале за серију... јако лепо дочарана јесен ан Власинском језеру. Ова из аута је ... из ауата мада су боје дивне. Остале фотографије су баш лепе панораме, последња од три је мој фаворит! И експериментална фотографија је интригантна, лепе боје, симетрија... сви комплименти! Дакле, серија која отвара жељу да се узме апарат и одмах крене негде у приироду!
Korisnikov avatar
turbogolub
Registrovani član
Kontakt:

Hvala Oldy, baš mi je drago da serija daje motivaciju :D mislim da će biti još neka fotografija sa Vlasine. Sve panorame su inače zum objektivom slikane, konkretno ta poslednja od 3 je na 100mm (crop sensor) :)
Korisnikov avatar
zook
Globalni moderator

Свиђају ми се панораме са Власинског језера... Нисам тамо био не памтим... још у прошлом веку :)
Ипак најбоља, рекао бих одлична апстаркција са одсјајем бреза у води. Баш ми се свиђа!
Korisnikov avatar
turbogolub
Registrovani član
Kontakt:

Hvala Zoki :D nažalost, verujem da je Vlasina bila lepša u prošlom veku, iz godine u godinu kako obilazim, sve je više đubreta i kamp kućica na obali, leti nisam nikad bio ali verujem da je vašar...
Ova apstrakcija se i meni čini kao najbolji "ulov" toga dana :) a ovih panorama sam se nakako prezasitio, mada mi se najviše uklapale...
Odgovori