Moji pejzaži

Ovde kačite vaše pejzažne fotografije
Odgovori
Korisnikov avatar
Oldtimer
Globalni moderator
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 7:19 am
Kontakt:

Слажем се са Несасом да су кадрови јако добри, на првој предњи план - па школски пример како то треба радити. Иначе су фотографије по допадљивости поређане баш тако, од прве ка последњој. Значи, имамо исти укус... Око обраде ... има можда неких запушених места, а ја бих ишао на то да светле делове, где пада сунце, још досветлим...
Korisnikov avatar
turbogolub
Registrovani član
Pridružio se: Čet Feb 28, 2019 9:21 am
Kontakt:

Hvala Vam puno na komentarima, vrlo korisni saveti! Definitivno treba odmoriti oči i doraditi fotografije, slažem se, ovo je bila inicijalna obrada kako bih Vam što pre podelio. Nesas probaću savete :)

Jesam napravio gomilu panorama, ali toga dana eto udesila me obrnuta situacija - umesto jakog sunca i plavog neba bez oblačka koje mrzimo (kad je fotografija u pitanju), nebo se skroz zatvorilo, naoblačilo se i sve je bilo mračno, tako da su ove fotografije uglavnom oni momenti kada se sunce na kratko probilo i obasjalo neke delove i vrhove. Konkretno ona treća fotografija sa vrhom 3 čuke je nastala od 2 razičite panorame, a zrak sunca koji se na 2 mesta pojavljuje je zapravo isti zrak u 2 različita trenutka, koji se pomerao. :D

Što se GPS lokacija tiče, iako D7100 nema gps, pamtim ja tačno gde je :D a i umetnem na Flickr. Ovde doduše većina je slikana u okolini vrha Stražne čuke, osim te treće panorame, koja je sa Koprena... A evo i konkretno gps track-a koji sam prešo tog dana ovde s obzirom na kasni polazak rešio sam da skratim malo put i popeo sam se kolima od Dojkinca jedan deo, tako da mi ruta nije bila preteška...
Igor77
Registrovani član
Pridružio se: Sub Jul 10, 2021 3:00 pm

Pošto obožavam šetnju prirodom ovo je za mene pun pogodak. Odlične fotke. Zadnja mi vuče pogled ka lepim talasastim predelima pa bih možda "recnuo" levi deo i tako iskoristio liniju doline da gledaoca odvede na Babin zub. Svako su to neke lične impresije. Bravo!
Korisnikov avatar
turbogolub
Registrovani član
Kontakt:

Hvala Igore, razumem na šta misliš, mada mi iskreno Babin zub tu nije bio u fokusu, nit mislim da ga zaslušuje. Nije mi toliko interesantan jer se slabo vidi, više je tu da "uokviri" scenu te osvetljene talasaste površine...
Igor77
Registrovani član
Pridružio se: Sub Jul 10, 2021 3:00 pm

Mislio sam pravac tj dijagonalu. Talasasti deo mi je odličan a levo nema baš nešto zanimljivo.
Korisnikov avatar
turbogolub
Registrovani član
Kontakt:

Evo nešto malo drugačije, seosko sveto drvo zapis, stari hrast sa urezanim krstom, pored puta
Slika
Korisnikov avatar
Oldtimer
Globalni moderator
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 7:19 am
Kontakt:

Turbogolub, prelepa fotografija, ovo je po mojoj meri! I motiv i kadar i boje i sunce u granju, sjajno ste obavili posao!
Korisnikov avatar
turbogolub
Registrovani član
Kontakt:

Hvala Oldy, drago mi je da vam se svidja! Posebno motiv, koji je eto malo drugačiji od onoga što obično slikam :) Ovo je inače 16:9 crop panorame sastavljene od vertikalnih fotografija iz ruke, pri čemu je fotografija sa suncem jedina na f22, a ostale su f8 kako bi se izbegla difrakcija na celoj slici :)
Korisnikov avatar
lecko
Prijatelj sajta
Pridružio se: Sre Dec 14, 2016 7:36 pm

Svaka čast!
Sjajno se sve uklopilo.
Canon EOS 650D
EF-S 15-85mm f3.5-5.6 IS USM / EF 40mm f2.8 STM / EF 100mm f2 USM
Raynox DCR-250 / Metz 44 AF-1
Korisnikov avatar
turbogolub
Registrovani član
Kontakt:

Hvala Lecko
Korisnikov avatar
nesas
Globalni moderator
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 12:30 am

Više pita sam posmatrao fotografiju, kadar, sadržaj sve odlično... Dal si zvezdu probao sa još nekom blendom.

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
turbogolub
Registrovani član
Kontakt:

Hvala Neso, da, imam na f16 i čini mi se i na f8, ali nekako na f22 ispadne najbolje, bar sa ovom mojom Sigmom. Na f8 sun star kraci ne postoje - samo je krug svetlosti, na f16 je manji krug sa kracima, zvezda ispadne samo na f22, ali bi bolje bilo da je malo slabije svetlo - to bih postigao da sam deo sunca sakrio iza grane, nego mi se nekako nije uklopilo :)
Korisnikov avatar
nesas
Globalni moderator
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 12:30 am

Da ne budem dosadan, znam da svi objektivi imaju neki preporučen otvor za zvezdu. Hvala!

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
Milos011
Registrovani član
Pridružio se: Sub Dec 07, 2019 7:37 pm

Evo i mene na forumu posle duze vremena... Nadam se da su svi prikupljali materijal pa ih nije bilo :D @Turbogolub fotografije na prethodnoj strani, izdvojio bi 1,3 i 5 fotografiju... Manje vise sve su vec ostali forumasi rekli... Sto se tice ove panorame sa hrastom ispala je odlicno, jedno pitanje jel si ovu panoramu radio iz ruke ili sa stativa?
Korisnikov avatar
turbogolub
Registrovani član
Kontakt:

@nesas nikada nisam eksperimentisao sa mojim objektivom, moguće je da f22 i nije najbolji...
@Milos hvala :-) iz ruke, hrast se nalazi na krivini putića, praktično sam morao da stanem u neki jarak da bih uhvatio ugao koji mi odgovara - kako bi veći deo ove ogromne grane bio u kadru, tako da sam i imao tripod sa sobom ne bih baš imao gde da ga postavim :-D
Odgovori