Jes malo nije malo ili mozda jes malo

Odgovori
Korisnikov avatar
DuxX
Globalni moderator
Pridružio se: Sre Jan 27, 2016 5:54 pm

Prvo ubede ljude da im treba manji i moderniji aparat, a onda kada ti ljudi ukapiraju da im je na toliko telo teško držati teške objektive prodaju im grip koji im dimenzije aparata dovede na ono staro što su ih ubeđivali da je veliko :D mamma mia

Slika
Korisnikov avatar
VeNoM
Prijatelj sajta
Pridružio se: Pet Feb 05, 2016 11:36 pm

dux imam grip za a7m2 sonijev. mogu ti reći da je milina raditi s njime u portret modu. ja sam od onih koji vole robusne aparate (d5, 1dx itd, naravno a99, a77 sa gripom) i ovo mu dodje kao olakšica. mnogo je lepše za ruku kada ima taj grip.
Korisnikov avatar
Vlajko
Globalni moderator
Pridružio se: Čet Feb 18, 2016 10:45 pm

^
Mislim da Duxx nije pucao na tu kartu da li je lakse raditi sa gripom nego da je suludo od proizvodjaca da nas prvo ubedi kako je kompaktniji sistem bolji a kasnije ga gripom poveca na standardne dimenzije dslr-a jer se ispostavilo da nije zgodno drzati tako malo telo sa teskom optikom :)
Ja mislim da nas proizvodjaci svojim marketingom dovode u zabludu i gube ozbiljne kupce svojim jeftinim prevarama a to se ne odnosi samo na fotoaparate nego generalno za bilo koji proizvod.
Flickr: https://www.flickr.com/photos/132390555@N07/
Instagram: https://www.instagram.com/xyz_images/
Bilo kakva upotreba sadrzaja nije dozvoljena bez mog pismenog odobrenja / Do not use any media without my written permission
Korisnikov avatar
NenadRistic
Registrovani član
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 1:57 am

Komapktno MILC telo sa FF senzorom, to je ozbiljna glupost sem ako fotograf nema bas male sake :P Ko kupuje FF kameru ne koristi jeftine i lagane objektive, vec nesto tipa L klasa kod Canona koja je sve samo ne mala i kompaktna kao sto je MILC telo. MILC sistem ima smisla sa crop senozrom, objektivi pravljeni za crop senozor mogu da se naprave da budu manji laksi, dovoljno kompaktni da isprate kompaktno MILC telo. Ogledalo je svakako visak, tehnologija ide u tom pravcu da se ukloni sto je i logicno, ali ta sicusna tela sa ogromnim objektivima, sem sto je smesno videti :P ni malo nije prakticno za upotrebu :P
Korisnikov avatar
DuxX
Globalni moderator

Pa to. MILC ima smisla samo sa manjim senzorom i kome to završava posao i ko to želi tako - to je to. FF senzor i optika na sprčenom telu... k'o da staviš glavu Bore Drljače na telo deteta od 3 godine. :D
Korisnikov avatar
boca
Prijatelj sajta
Pridružio se: Sub Apr 30, 2016 11:42 am
Kontakt:

MILC je samo naziv tehnologije koja ogledalce (polako) gura u istoriju. Brzina prelaska proizvođača na MILC tehnologiju zavisi samo od prodaje i efikasnosti tranzicije.
Ovi nemaju tih problema

P.S.
Nije me mrzelo, mislim da se ovom sistemu malo šta može zameriti, ko ne želi da vuklja kilograme opreme. Pokriveno je sve od 15-400mm (FF mere). Kome treba neki brzi prajm, ima i toga za specifične zahteve (stigli su do blende f/1.2; FF ekv je 2.4). Naravno, ima tu mnogo raznih drugih kombinacija koje su takođe kompaktne. 
Prikačeni fajlovi
CameraSize.jpg
CameraSize.jpg (149.83 KiB) Pogledano 1678 puta
U oči me gledaj!
Korisnikov avatar
DuxX
Globalni moderator

Odavno rekoh da jedini pravi smisao u MILC segmentu vidim u slučaju Olyja. Senzor mali, objektivi mali ali ipak sve to zaokruženo i picnuto i napucano raznoraznim tehnološkim novotarijama da onome kome ne treba veći senzor i ta razlika u kvalitetu fotografije nema šta da razmišlja.
I kome ne smeta EVF takav kakav je trenutno. Meni smeta. Ne samo kod Olyja nego kod svih MILCeva. Mislim da se na to nikad neću navići. 8/
Korisnikov avatar
boca
Prijatelj sajta
Kontakt:

Neću da glumim baba Vangu, ali plašim se da ćeš se vremenom privići :) Ne znam da li si gledao ove EVF-ove nove generacije, ali tu su stvarno napredovali. Uveliko su izašli sa podacima o novom Nikonskom Z-mountu za MILC. Tu je negde i Canon sa razvojem. Od njihove matematike zavisi da li ćeš se navikavati na EVF ili ne. Verovatno će još dugo gajiti modele sa starim mountom, ali novi mount kuca kagano na vrata.

Suština je da se shvati da veličina optike ne zavisi od MILC/ne-MILC nego od fizike svetla. Ergonomija šake, sa druge strane, ima svoja pravila ktakođe ne zavise od MILC/-neMILC. Kome treba visoka operativnost tela, on će kupovati razne dodatke da ergonomiju manjeg tela prilagodi potrebama. KOme ne treba, on će se zadovoljiti i "kockastim" telom, kakva su i bila na starim SLR-ovima. Večiti forumski kritizeri i pikselpiperi će uvek naći manu bilo čemu. Izbor opreme je nikad veći, dečije bolesti odavno preležane u svakoj tehnologiji, pa neka svako bira šta mu volja.
U oči me gledaj!
ivicasu
Prijatelj sajta
Pridružio se: Uto Jul 25, 2017 1:05 pm

Ljudi MILC je "tehnologija" budućnosti i pre ili kasnije će je svi prihvatiti. Verovatno će neki budući D6 ili 1XD mkIII biti u MILC varijanti, ali sa sadašnjim gabaritima i ergonomijom. To će sve biti kad malo tržište MILC-eva sazri. Evo D850 se može reći da je prelazno rešenje, ima i elektronski šater i u tom modu je praktično MILC, samo sa podignutim ogledalom i LV (što je u stvari isto kod svakog DSLR-a, ali ovde je taj silent mod od ključne važnosti)... sledeći korak svakako jeste MILC u potpunosti.

Navlačenje ljudi sa pričom o malim gabaritima je samo trenutni marketinški trik kako bisu što pre ugrabili veći deo kolača, odnosno smanjili gubitke posrnule foto industrije zbog dominacije smartfona kod masovnijeg dela tržišta.

Ono što se mogu složiti sa ostalije jeste da SAMO kod APS-C i MICRO 4/3 senzora donekle priča o gabaritima pije vodu.
Prikačeni fajlovi
a7RIIvs5DsRvsa99_24-70mmf2.8-800x353.jpg
a7RIIvs5DsRvsa99_24-70mmf2.8-800x353.jpg (65.01 KiB) Pogledano 1658 puta
Nikon D750 + 12-24 F4 + 35mm F2D + 50mm f1.8G + 70-200 f4 VR + SB-900 + YN568

https://www.flickr.com/photos/ivica-vojnic/
Korisnikov avatar
DuxX
Globalni moderator

boca napisao:Neću da glumim baba Vangu, ali plašim se da ćeš se vremenom privići :) Ne znam da li si gledao ove EVF-ove nove generacije, ali tu su stvarno napredovali.Uveliko su izašli sa podacima o novom Nikonskom Z-mountu za MILC. Tu je negde i Canon sa razvojem. Od njihove matematike zavisi da li ćeš se navikavati na EVF ili ne. Verovatno će još dugo gajiti modele sa starim mountom, ali novi mount kuca kagano na vrata.
Pobah Sony A7RII i po meni nije to još uvek ni blizu OVF. Da je dosta bolje od onih ranijih varijanti jeste ali da se uporedi sa OVF, daleko je. Probah i onaj Olympus EM1, jok... Pazi da ćemo se jednom morati navikavati - verovatno hoćemo... mada, bar što se mene tiče na MILC ću teško i nevoljno preći ako uopšte budem prinuđen na to. Da budem iskren ništa se to meni ne dopada. Ni mala tela, ni način kako rade, ni zvuk. Meni je draž fotkanja i zvuk ogledala, a ne ono bezvezno bzzzk ;)
Ono što ja vidim kao tehnologiju budućnosti su konkavni senzori što će kao posledicu doneti bolje optičke performanse i manje objektive... e to je ono što je po meni suština. Za razliku od tela ne bih imao ništa protiv da mi se gabariti optike smanje jer mi 80% težine u torbi nosi upravo ptika. A telo ostaviti tu gde je. Da ima komfor i pristupačne kontrole.
Korisnikov avatar
boca
Prijatelj sajta
Kontakt:

Konkavni senzori imaju samo jedan problem, a to je što još uvek nije rešen problem promenkivog poluprečnika krivine u zavisnosti od promenkive milimetraže zum objektiva. Dakle - može ali (za sada) samo prajm. Kao što kažeš, nisu veličine tela problem ako se želi ergonomija. Imao si u ruci EM1, ništa to nije mnogo manje od standardnog DSLR tela. Staklarija je problem.
To sa zvukom ogledala me podseća na krckanje vinilskih ploča...
U oči me gledaj!
Korisnikov avatar
DuxX
Globalni moderator

Dok ne klapne ogledalce ne racunam da sam napravio fotku :)
Korisnikov avatar
boca
Prijatelj sajta
Kontakt:

Jes vala to lep osećaj, ne mogu da sporim :)
U oči me gledaj!
Odgovori