Canon EOS 4000D - Savet

Odgovori
Korisnikov avatar
CyberBalkan
Registrovani član
Pridružio se: Pon Jan 13, 2020 1:55 pm
Kontakt:

Pre svega dobar dan jos jednom i unapred hvala na vasem vasem savetu jer sam pocetnik i duduk u svetu DSLR Fotoaprata.

Naime poso mnoo slikam sa telefonom i bavim se sa youtubom i treba mi neki fotoparat koji mogu da koristim i za yt pa sam naisao na navedeni

Canon EOS 4000D sa ovim objektivom 18-55mm DC III , cena je oko 250 evra nov u prodavnici , a ja kao sto sam rekao ne razuem mse i ovo bi mi bio prvi ozbiljniji fotoaparat .

Naravno pregledao sam par klipova na netu i procitao par sajtova sa specifikacijama ali ukratko meni tu sve lepo zvuci ali neznam sta raditi.

Hvala vam Unapred.
Korisnikov avatar
nesas
Globalni moderator
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 12:30 am

Pozdrav i dobro došao na forum. Da ne dužim mnogo, moj savet ti je ako imaš novca kupiš neki raspon 15 - 80 mm sa blendom bar 2,8. Ne znam koje objektive sve ima kanon. Nadam se da će se javiti neko od korisnika kanon opreme. Razlog je što su ti kit objektivi najlošijeg kvaliteta al su jeftini. Ako ti nisu finansijska sredstva prepreka. Uvek kupuj kvalitetnije staklo. Srdačan pozdrav.

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
Aleksandar82
Prijatelj sajta
Pridružio se: Čet Nov 10, 2016 11:05 pm

Gledaj da ideš na Canon 200D, veći senzor, dual pixel auto focus u live viev i u videu, pokretni displej, idealno za vlog i yt. 4000D je nov aparat sa zastaralenom tehnologijom i nije ništa bolji od 750D, šta više 750D je bolji.
U principu bi trebao da odrediš budžet, da vidiš po kojoj ceni možeš da nađeš ova dva objektiva ef-s 24mm 2.8 stm, i 50mm 1.8 stm, oba su tu negde oko 100e u Srbiji, da vidiš koliko ti ostane para i da kupiš telo. Kupuj tele od Canona koji imaju tri cifre od 700D pa novije. Ti sa 4 cifre, (1200, 1300, 2000, 4000) nemoj da kupuješ.
Kasnije kupi ef-s 10-18 stm, ako ti treba za vlog. I u svakom slučaju ako budeš i išao na kit objektiv 18-55 obavezno gledaj da je objektiv STM a DC III, a i ostali objektivi da su ti STM jer ćeš da se baviš video i mnogo su bolji i za video i generanlo imaju brži fokus.
Korisnikov avatar
CyberBalkan
Registrovani član
Kontakt:

Pre Svea hteo da bi se zahvalim Aleksandre na sazetom odgvoru.

Pa iskreno prvo bitno kad sam pre par dana resio da bi mogao da se castim aparatom budzet mi je bio nekih max 300 evra, ali evo malo pre sam pogedao cene za Canon EOS 200D černý + 18-55mm IS STM i mogu da kazem da jos za 250 evra bi mogao da dodam i za uzmem za pocetak taj komplet u rodavnici .

Sto se tice objektiva i cene u Srbiji , to mi svakako nije izvodljivo posto ne dolazim za Srbiju tako cesto tako da mi ostaje samo ceska , ali i to samo novo posto sam takva osoba da ne volim polovne stvari da kupujem.
Korisnikov avatar
Aleksandar82
Prijatelj sajta

Za objektive nije toliki problem da se kupi polovno. Ako je u dobrom stanju može to fino da traje.

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Korisnikov avatar
Marko
Administrator
Pridružio se: Pon Jan 04, 2016 6:46 pm

Aleksandar ti je dao odlicne savete. Za pocetak, ovaj objektiv sto je Aleksandar spomenuo ce biti odlican. Kasnije, bices u stanju da bolje definises svoje potrebe i izaberes objektive po meri.
Korisnikov avatar
CyberBalkan
Registrovani član
Kontakt:

Alesandre veliko hvala na savetu naravno poslacu te i uzecu 200d u toku sledece nedelje.
Korisnikov avatar
Aleksandar82
Prijatelj sajta

Nema na čemu.
Srećno u kupovini, pa da vidimo neke radove.

PS. Negde ima i tema sa fotkama mobilnim telefonom, mislim da je u svaštari pa slobodno okači tu nekou fotku iako je fotkano telefonom.
Korisnikov avatar
zook
Globalni moderator
Pridružio se: Čet Okt 26, 2017 8:49 pm

Добродошлица на форуму ... :) Чекамо фотке .... :)
Korisnikov avatar
nesas
Globalni moderator
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 12:30 am

Videh od naše članice oglas za kanon 40mm stm. Na fejsbuku. Nažalost ovo je u Srbiji. Pozz

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Odgovori