Moj Makro

Više od golog oka
Korisnikov avatar
Oldtimer
Globalni moderator
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 7:19 am
Kontakt:

Lepa promena Turbogolub. I uspešna! Oštrina na obe fotografije je tamo gde treba da bude. Očito se radi o pojedninačnom snimku ne o kompozitu, pa postoje i neoštri delovi što ne kvari opšti utisak o fotografiji. Bogomoljka ima sjajnu pozu, kao da gleda u kameru. Nedostatak ove fotografije je ružna senka ispod insekta. Očigledno je fotografisano u podne po jakom suncu (iz nekog razloga ja nikako ne mogu da vidi exif postavljenih fotografija). Svi komplimenti!
Korisnikov avatar
turbogolub
Registrovani član
Pridružio se: Čet Feb 28, 2019 9:21 am
Kontakt:

U potpunosti ste u pravu Odly, za sve što ste rekli :D fotografija je link sa Flickr-a, ali nije public pa možda zato ne može da se vidi, ali jeste slikana u podne po najjačem suncu! Slažem se, senka kvari. Gušter u isto vreme slikan, ali u hladu. Takođe, nisu stek (koji nikada nisam ni probao), slikano je iz ruke - ne bi me čekali subjekti da se namestim :D mada sa ovim objektivom ne znam ni koliko ima smisla raditi stek, posto nije pravi makro objektiv. Bogomoljka je slikana na f8 a gušter na f5.6, i na originalnim fajlovima u punoj rezoluciji obe fotogorafije mi deluju oštrije.
Korisnikov avatar
zook
Globalni moderator
Pridružio se: Čet Okt 26, 2017 8:49 pm

Прва са гуштером је композиционо лепо постављена.. тело по дијагонали, фокус на око у пресеку трећина... и богомољка је пристојан снимак, јако светло и сенке мало укидају детаље...
Korisnikov avatar
turbogolub
Registrovani član
Pridružio se: Čet Feb 28, 2019 9:21 am
Kontakt:

Hvala Zoki i Oldy, puno znači kad puk odobri neki makro pokušaj - onda znam da zaista ima potencijala :D
Korisnikov avatar
nesas
Globalni moderator
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 12:30 am

Само лепше светло, фокус је где треба.
Odgovori