Mostar 2021

Mesto za urbane panorame i arhitektonske detalje
Odgovori
Igor77
Registrovani član
Pridružio se: Sub Jul 10, 2021 3:00 pm

Ove godine sam obišao Mostar po prvi put. Jeko je lepo, prijatni ljudi, interesantno okruženje. Mislio sam da ću lako napraviti dobre fotke ali nije baš lako, dosta naroda se mota okolo i dani bez oblačka.... Ostaje mi da ponovim putovanje :)
Prikačeni fajlovi
DSC_1185.jpg
DSC_1195.jpg
DSC_1198ok.jpg
Korisnikov avatar
boca
Prijatelj sajta
Pridružio se: Sub Apr 30, 2016 11:42 am
Kontakt:

Lepo zabeležena atmosfera. Ništa nije lako što se samo ne uradi!
U oči me gledaj!
Igor77
Registrovani član

Hvala! Dodao sam malo "vintage". Biće još, same malo da sredim. Imače, sviraču sam dodao ulicu levo, tu je bila neka ulica sa mnogo highlights pa sam je sklonio.
Igor77
Registrovani član

Još par.
Prikačeni fajlovi
DSC_1271.jpg
DSC_1279.jpg
Igor77
Registrovani član

ISO sam zaboravio od prethodne večeri, ostao na 1600. Tek sam se na pola fotkanja setio :(
Korisnikov avatar
lecko
Prijatelj sajta
Pridružio se: Sre Dec 14, 2016 7:36 pm

Zadnjen dve su sa vrlo interesantnim kadrovima. Baš lepe!
Canon EOS 650D
EF-S 15-85mm f3.5-5.6 IS USM / EF 40mm f2.8 STM / EF 100mm f2 USM
Raynox DCR-250 / Metz 44 AF-1
Igor77
Registrovani član

Hvala lecko! Vidikovac iznad Mostara je odličan. Ima platformu sa staklenim podom sa koje je pogled "wow". Nisam odoleo da ne slikam planine okolo.
Korisnikov avatar
Oldtimer
Globalni moderator
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 7:19 am
Kontakt:

Urbane su mi više lepše, oseća se atmosfera vrelog leta....
Korisnikov avatar
zook
Globalni moderator
Pridružio se: Čet Okt 26, 2017 8:49 pm

по моме мишљењу кадар са мостом је одличан... неко дешавање на небу или зраци сунца додали би Х фактор. Свиђа ми се "старинска" обрада!
Igor77
Registrovani član

Hvala društvo. Starinska obrada je odabrana jer je stari grad :) Što se zraka tiče ne volim da ih stavljam i veštačim sunce. Objektiv je ionako osetljiv na flare, svaki put se mislim koji ugao da gađam da ga ne bude. Inače, tih dana ni oblačka. Možda i nije loše, motiv je čistiji.
Korisnikov avatar
Oldtimer
Globalni moderator
Pridružio se: Čet Jan 28, 2016 7:19 am
Kontakt:

Ево и зашто сам похвалио урбане а мало оћутао око пејсажа (иначе и мени се, као и Зооку, највише допада урбана са мостом). На првој пејсажној кадар ми смета - не може се око одлучити да ли је то групни портрет девојака на овом видиковцу или је аутор хтео да сними град. На другој фотографији опет дилема... да ли је главни предмет интересовања планина или град... овде би у сваком случају шири кадар добро дошао, јер ни једно ни друго од поменутих није у целости сагледан.... Око обраде такоже имам пар замерки, али да не будем критичар, обрада је и онако поприлично ствар личних преференцијала
Igor77
Registrovani član

Komentari su na mestu. Devojke sam snimio u kontekstu položaja u kojem se nalaze. Jedna pokazuje rukom ulevo, nisam imao više kadra, inače bih ih smakao udesno. Motiva su zapravo tri, devojke, platforma i pogled na grad. Pokušao sam malo da iz izdvojim ali nisam hteo da preterujem. Platforma bez ljudi bi izgledala prazno i ne bi bilo utiska veličine. Devojke su tu poslužile da dočaraju veličinu samog objekta i odnose objekata.
Druga mi je privukla pažnju zbog boja i oblika stenja, krsta u daljini. Nisam pri sebi imao wide već samo tele objektiov i zato nešto uži prikaz.
Voleo bih da čujem predloge oko obrade jer sam trenutno u pronalaženju novih metoda pa ću svakako istražiti. I još jednom...hvala :)
Korisnikov avatar
nesas
Globalni moderator
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 12:30 am

Koliko sam ja tema propustio, Igore imeni se ove fotografije sa gradskim motivima više sviđaju od ovih pejzažnih. Jasno je i zašto. Uživao sam, hvala!!!

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Odgovori